Branný den

02.06.2023

....... se na naší škole konal Branný den. Ráno jsme začali cvičnou evakuací. Následoval program na čtyřech stanovištích, na kterých se během dopoledne vystřídaly jednotlivé třídy.

Pan Mutl, náš pan školník, nám vysvětlil, jak se zachovat v případě chemického znečištění. Ukázal nám profesionální vybavení a poradil, jak si pomocí běžných věcí, které najdeme v domácnosti, vyrobit vlastní ochranný oděv.

Dalším tématem byla zdravověda, kterou si vzaly na starosti naše šikovná děvčata ze 6. ročníku. Pomocí prezentací i praktických ukázek nás seznámily s obvazy, úžehem, úpalem, popáleninami, krvácením, epileptickým záchvatem, bezvědomím a masáží srdce.

Dalším bodem programu byla sebeobrana, o které nám řekl pan Pešta. Žáci si vyslechli, jak se nejlépe bránit útoku, a také si to hned vyzkoušeli.

Na posledním stanovišti na nás čekali policejní psovodi z Českého Krumlova, kteří nám představili svou práci.

foto na rajce.net

V rámci branného dne jsme také navštívili program na Výstavišti nazvaný Den s armádou.

Obrázek WhatsApp, 2023-06-02 v 20.jpg

Obrázek WhatsApp, 2023-06-02 v 20.1.jpg