Středoškolská liga v ultimate frisbee s naší (ZŠ) účastí

21.10.2016

Ve čtvrtek 20. 10. 2016 se žáci již podruhé zúčastnili středoškolské ligy v ultimate frisbee. Od loňského roku je tato liga otevřená i pro týmy ze základních škol, skládá se ze dvou kvalifikačních turnajů – podzimního a jarního a zakončená je finálovým turnajem pro nejlepší školy.

Naše škola se začala aktivně věnovat ultimate frisbee hlavně proto, že tato hra rozvíjí kromě sportovních dovedností také smysl pro fair play. Je to hra založená na etickém jednání, hraje se bez rozhodčích a snahou hráčů je vždy se domluvit. Zároveň je fyzicky i technicky náročná a je proto dobré začít se základy již na druhém stupni ZŠ.

Na turnaj jsme přijeli hlavně pro cenné zkušenosti, které chceme dále rozvíjet nejen v hodinách TV, ale i na začátečnických turnajích, juniorských soustředěních a pak je zúročíme na jarním kvalifikačním turnaji. Naše družstvo bylo nejmladší ze všech a zároveň složené většinou z dívek, takže podmínky jsme měli opravdu těžké. I proto jsme obsadili devátou příčku, což ovšem v konkurenci většinou aktivních hráčů ultimate frisbee, vůbec nevadí.

Hráči: Martin Svoboda, Barbora Soukupová, Aneta Botková, Kateřina Nevludová, Diana Štráchalová, Kristýna Hochová, Natálie Leštinová, Natálie Johnová, Iveta Soukupová, Michaela Dorovínová, Vanessa Pauerová, Cindy Turková.

20161020_131351.jpg

20161020_125547.jpg