SPEEDMAT

Žáci 4.A naší školy se i letos zúčastnili česko-slovenské matematické soutěže.

Již tradičně jsou žáci naší školy v této soutěži velmi úspěšní. Ve druhém pololetí tohoto školního roku se děti poprvé zapojily i do soutěže o získání žlutého trička. Toto tričko může získat pouze 20 nejúspěšnějších žáků z celé České a Slovenské republiky zapojených do této soutěže, kteří získají ve třech soutěžních kategoriích nejlepší výsledky.

V současné době je Ondřej Sirotek na 2.místě a Tomáš Pýcha na místě šestém .Naši žáci se zapojili do  kategorií, které odpovídají šesté třídě základní školyJ, neboť nižší kategorie jsou pro ně příliš lehké.

I jejich spolužáci pilně trénují a snaží se dostat mezi 20 nejlepších počtářů. Všem držíme palečky a přejeme jim trpělivost a vytrvalost.

Více: http://www.speedmath.eu/trika-show.php?jazyk=cz

......

A máme tady konečné výsledky:

Velmi pěkné výsledky dosáhli hned v několika kategoriích. Velký úspěch zaznamenali především žáci Ondřej Sirotek, Vojtěch Kopecký, Marek Polák a Tomáš Pýcha, kteří se v konečném součtu bodů ve třech soutěžních kategoriích umístili do 20. místa všech soutěžících (5 667) a získali tak žluté tričko pro 20 nejlepších počtářů, přestože mezi ostatními oceněnými žáky jsou nejmladšími.

Dalšími velkými úspěchy jsou:

- umístění do čtvrtého místa Ondřeje Sirotka v kategorii „Racionální čísla“, které je učivo 2. stupně ZŠ a Ondra je tak až o 3 roky mladší než ostatní soutěžící

- umístění do třetího místa Vojty Kopeckého a Ondřeje Sirotka v kategorii „ Mocniny“, které je učivo až 2. stupně ZŠ – 8.třídy. Oba kluci jsou tak až o 4 roky mladší než ostatní soutěžící

- úspěchy mají i naše dívky: v kategorii „Slovní úlohy pro 1. stupeň" se na pěkném místě umístily Ema Komárková a Tina Michalová

Všem žákům gratulujeme k vynikajícím výsledkům.

P2080251.JPG

P2080253.JPG