Cesta do pravěku aneb dějiny hravě

Cesta do pravěku aneb dějiny hravě

Máte rádi dějiny? Žáci 4. tříd naší školy se na ně těší. Vedou si „Deník malého cestovatele časem“, kam si zaznamenávají informace, kreslí a lepí si obrázky. Aby pochopili, jaký život žili lidé v pravěku, navštívili edukační program Jihočeského muzea v Českých Budějovicích „Pravěk – lovci a sběrači“. Zde si osahali pazourek, pěstní klín, první zbraně, …. Seznámili se, jak rozdělávali oheň, vyzkoušeli si dobové oblečení. Nakonec dostali krásné pracovní listy, ve kterých lehce vyplnili všechny zadané úkoly. Ve středu 7.3. se zúčastnili projektového dne – přišli v dobovém oblečení, v českém jazyce pracovali s textem o pravěku. V matematice si vypočítali, kolik mamutů musí tlupa ulovit, aby přežila. V hodinách estetické výchovy si vytvořili Venuši a nakreslili plán, jak by ulovili mamuta. V literární výchově shlédli film „Osada havranů“, kdy s hlavními hrdiny filmu prožívali napětí příběhu.

Fotografie na "rajčeti".